English שלחו לחבר

מה חדש במחלקה?

 

ברכות לד"ר רחל פרסקי וד"ר תמר טראובה על זכייתן במיזם החברתי ע"ש ד"ר יאיר צדוק ויל ז"ל

ד"ר רחל פרסקי t traube

היחידה למיזמים חברתיים ולהתנדבות ע"ש ד"ר צדוק ז"ל שמחה להכריז על המיזמים הזוכי לשנת תשפ"ב.

תאריך: 17/11/2021

>> לידיעה המלאה

 


 

ד"ר חגית אביב ומר איתמר פדל - זוכי פרס האגודה הישראלית לואקום

Dr Hagit Aviv picture Mr Itamar Padel picture

תאריך: 17/11/2021

>> לידיעה המלאה

 


 

טקס הדלקת נרות ותחרות החנוכיות של המחלקה לכימיה

תמונת ההודעה

סגל, תלמידי מחקר וסטודנטים יקרים,

חג החנוכה מתקרב ולקראתו נקיים תחרות חנוכיות.

כל מעבדה, צוות מכשור מדעי וכל שנתון או קבוצת תלמידים של התואר הראשון, מוזמנים להכין חנוכיה ייחודית ומדעית שתוצג בתחרות החנוכיות.

תאריך: 11/11/2021

>> לידיעה המלאה

 


 

פיתוח הציפויים הסונוכימיים של פרופ' אהרון גדנקן בין 10 התגליות החשובות בכימיה לשנת 2021

תמונת ההודעה

האיגוד העולמי של הכימאים IUPAC, כלל את הציפויים הסונוכימיים שפיתח פרופ' אהרון גדנקן מהמחלקה לכימיה ברשימת 10 התגליות החשובות בכימיה לשנת 2021. הציפויים הננוטכנולוגיים, המיוצרים בשיטה סונוכימית, מסייעים להתגונן בפני זיהומים, ביניהם הקורונה.

פרופ' סיריל כהן מהפקולטה למדעי החיים השתתף במחקר משותף למכון כללית למחקר ואוניברסיטת הרווארד, שמצא כי מנת הדחף של חיסון הקורונה מפחיתה תחלואה קשה ב-92% ותמותה ב-81%.

תאריך: 07/11/2021

>> לידיעה המלאה

 


 

פרופ' דורון אורבך ופרופ' ליאור אלבז מהמחלקה לכימיה היו נציגי האוניברסיטה ביום בעיון שקיים הנשיא

תמונת ההודעה

תאריך: 04/11/2021

>> לידיעה המלאה

 


 

יעלה פרסקי מהמחלקה לכימיה זכתה במלגה ע"ש הנרי קיסטר

בתאריך 21/7/21 נערך טקס היברידי בו הוענקה תעודה ומלגת הצטיינות לסטודנטית שנה ג' יעלה פרסקי על מצויינותה בלימודים. יעלה תעבוד ותחקור במעבדה של פרופ' אלבז במסגרת לימודי התואר השני החל משנה"ל תשפ"ב. גאים בה ומאחלים המשך הצלחה והישגים.

הקלטה של הטקס

אלבום תמונות

תאריך: 21/07/2021

 


 

קול קורא UNBOX - תחרות אתגר לשיפור חווית המטופל בבתי חולים

תמונת קול קורא UNBOX

אתגר חווית המטופל.ת פרי שיתוף פעולה של מרכז יזמות אנבוקס באוניברסיטת בר-אילן והמרכז הרפואי וולפסון מזמין אתכם/ן לעזור במציאת פתרונות ישימים לשיפור חווית המטופל.ת במסעו/ה הרפואי.

מסע המטופל.ת נוגע בתחומים רבים מעולמות מדעי החברה: סיעוד, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, תקשורת; מדעי המחשב: פתרונות טכנולוגיים לייעול תהליכים, ניהול מידע, ניהול ושיפור שירות

ומושפע משיתופי פעולה בין מטפלים שונים בתוך כתלי בית החולים כמו גם הגברת שותפות עם גורמים מסייעים בקהילה.

תאריך: 03/06/2021

>> לידיעה המלאה

 


 

כנס בנושא דינמיקה של מערכות קוונטיות פתוחות, מרום גולן, ישראל 9-11/5/21 

workshop picture

מדע וטכנולוגיות קוונטיות נמצאים במרכז המחקר העכשווי בכל רחבי העולם. האינטרקציה של התקנים ומערכות קוונטיות עם גורמי רעש סביבתים ופנימים מקשה על היכולות לשמור על התכונות הקוונטיות של אותן המערכות. מטרת הכנס הינה להביא חוקרים ישראלים מקבוצות מחקר ניסיוניות ותאורטיות לדון בנושא אלמנטרי זה של מערכות קוונטיות פתוחות. בכנס השתתפו חוקרים וסטודנטים מכ- 16 קבוצות מחקר ומוסדות שונים. הוועדה המארגנת: דר' עמיקם לוי (בר-אילן), דר' רעם אוזדין (העברית) ,פרופ' רוני קוזלוב (העברית), פרופ' סער רהב (טכניון), ודר' עופר פירסטנברג (מכון וויצמן). נותני חסות: אוניברסיטת בר-אילן, האוניברסיטה העברית, הטכניון, אוניברסיטת תל-אביב ומכון וויצמן למדע.

אתר הכנס

גלרית תמונות

תאריך: 30/05/2021

 


 

שני זאב מהמחלקה לכימיה זכתה במלגה ע"ש יצחק נבון

shani

אנו מברכים ומתגאים בשני זאב, סטודנטית לתואר שלישי במעבדה של פרופ' דן מאיור, על זכייתה במלגה ע"ש יצחק נבון לסטודנטיות מצטיינות בתארים מתקדמים. 

עלי והצליחי! 

תאריך: 06/04/2021

 


 

ד"ר תמר טרובה מהמחלקה לכימיה- מרצה מצטיינת שנת תשפ"א

המחלקה לכימיה של בר-אילן מברכת ומתגאה בד"ר תמר טראובה, מרצה בכירה במחלקה וחוקרת, אשר נבחרה למרצה מצטיינת באוניברסיטת בר-אילן לשנת תשפ"א. תואר זה ניתן למרצים הנבחרים על ידי הסטודנטים שלהם בשילוב המלצות מהדיקנים וראשי המחלקות על מקצועיות ואיכות הוראה.

תאריך: 09/02/2021

>> לידיעה המלאה

 


 

רקטור חדש לאוניברסיטת בר-אילן: פרופ' אמנון אלבק מהמחלקה לכימיה, המשמש כעת כסגן הרקטור

​פרופ' אמנון אלבק, חוקר בעל הישגים מהמחלקה לכימיה וסגן הרקטור של אוניברסיטת בר-אילן, נבחר כרקטור של אוניברסיטת בר-אילן. פרופ' אלבק יחליף בתפקידו את פרופ' מרים פאוסט המסיימת כהונה בת 6 שנים.

תאריך: 28/07/2020

>> לידיעה המלאה

 


 

פתיחת שנת הלימודים האקדמית: גידול של 12% במספר הסטודנטים לשנה א' באוניברסיטת בר-אילן

​אוניברסיטת בר-אילן מדווחת על גידול של  12% במספר הסטודנטים שיחלו ללמוד בשנת הלימודים האקדמית תש"פ, זה בהשוואה לשנת הלימודים הקודמת תשע"ט. מבין הסטודנטים החדשים  60% נשים והיתר גברים.

בין הפקולטות שזכו לביקוש והציגו עליה משמעותית במספר הסטודנטים שיחלו את לימודיהם ב-27 באוקטובר: מדעים מדוייקים עם עליה של 18% בסטודנטים, מדעי החיים עם 16% עליה, מדעי החברה עלו ב-15%, מדעי הרוח עם 20% עליה.

תאריך: 29/10/2019

>> לידיעה המלאה

 


 

מידעון דיגיטלי המחלקה לכימיה

הכימיה נמצאת מאחורי הקלעים של כל תחומי ההתפתחות הטכנולוגית והתעשייתית במאה ה-21. החל מתעשיית התרופות, דרך היי טק ואנרגיה מתחדשת ועד מדפסות תלת ממד וננוטכנולוגיה – כל הטכנולוגיות המתקדמות ביותר מתבססות על כימיה.

תאריך: 02/04/2019

>> לידיעה המלאה

 


 

פרופ' ירדן טשיל מהמחלקה לכימיה- מרצה מצטיין ב2018

​המחלקה לכימיה של בר-אילן מברכת ומתגאה בפרופ' ירדן טשיל, מרצה בכיר במחלקה וחוקר בעל שם עולמי בתחום ה NMR (תהודה מגנטית גרעינית), אשר נבחר למרצה מצטיין באוניברסיטת בר-אילן לשנת 2018. תואר זה ניתן למרצים הנבחרים על ידי הסטודנטים שלהם בשילוב המלצות מהדיקנים וראשי המחלקות על מקצועיות ואיכות הוראה.

תאריך: 2018-05-31 

>> לידיעה המלאה

 


 

 

פרופ' דורון אורבך מהמחלקה לכימיה ומהמכון לננוטכנולוגיה זכה במדליית זהב מטעם ה-ICS על תרומתו למדע

פרופ' דורון אורבך מהמחלקה לכימיה ומהמכון לננוטכנולוגיה זכה במדליית זהב על תרומתו והישגיו המדעיים מטעם החברה הישראלית לכימיה ICS.

פרופ' אורבך זכה על פריצת הדרך שעשה במחקריו בתחומי אלקטרוכימיה שאינה מימית, על פיתוח כלים אנליטיים חדשים, פיתוח סוללות חדשות נטענות ועל מחקריו בתהליכים אלקטרוכימיים לטיפול במים.

פרופ' דורון אורבך פרסם יותר מ 680 מאמרים ולפי Google Scholar מעל 70,000 ציטוטים. הדריך יותר מ-60 דוקטורנטים ובשנת 2018 קיבל את פרס ראש הממשלה לחדשנות בתחום תחליפי נפט לתחבורה ע"ש סמסון.

טקס הענקת המדליה ייערך בפברואר 2021.

תאריך: 28/10/2020

 


 

ד"ר מלאכי נוקד  מהמחלקה לכימיה בין מקבלי פרס קריל לשנת 2019

​קרן וולף פרסמה השבוע את רשימת עשרת הזוכים בפרס קריל היוקרתי לשנת 2019.

הפרס, על סך 10,000 דולר לכל חוקר, מוענק מדי שנה בתחומי המדעים המדויקים, מדעי החיים, הרפואה, החקלאות וההנדסה. הזוכים נבחרו על ידי ועדת המלגות של הקרן מתוך רשימה של עשרות מועמדים מצטיינים המוגשת על ידי האוניברסיטאות. 

בין החוקרים המצטיינים גם ד"ר ברוך ברזל מהמחלקה למתמטיקה וד"ר מלאכי נוקד מהמחלקה לכימיה באוניברסיטת בר-אילן.

תאריך: 02/04/2019

>> לידיעה המלאה

 


 

פרופ' דורון אורבך מהמחלקה לכימיה והמכון לננוטכנולוגיה זכה בפרס ראש הממשלה בשווי מיליון דולר לחדשנות בתחום תחליפי נפט לתחבורה

​פרופ' דורון אורבך מהמחלקה לכימיה והמכון לננוטכנולוגיה זכה בפרס ראש הממשלה ע"ש סמסון לחדשנות בתחום תחליפי נפט לתחבורה. זו הפעם הראשונה שהפרס מוענק לחוקר ישראלי.

תאריך: 31/10/2018 

>> לידיעה המלאה

 


 

תואר דוקטור לשם כבוד מטעם אוניברסיטת בואנוס איירס לפרופ' דורון אורבך

אוניברסיטת בואנוס איירס תעניק ד"ר לשם כבוד לפרופ' דורון אורבך מהמחלקה לכימיה והמכון לננו טכנולוגיה בבר-אילן. בנימוקי הפרס נכתב כי הפרס מוענק לו על קידום תחום האלקטורכימי: Development of electrochemical power sources as an excellent platform for promoting basic materials and surface science".

תאריך: 2018-03-14 

 >> לידיעה המלאה

 


 

ד"ר עדי סלומון מהמחלקה לכימיה זכתה בפרס קריל לשנת 2018

ד"ר עדי סלומון מהמחלקה לכימיה זכתה בפרס קריל להצטיינות במחקר מדעי מטעם קרן וולף לשנת 2018. רקטור האוניברסיטה, פרופ' מרים פאוסט בירכה את ד"ר סלומון ואיחלה לה הצלחה בהמשך ההצטיינות בעבודתה המחקרית.

תאריך: 14/03/2018

>> לידיעה המלאה

 


 

פרופ' דורון אורבך זכה בפרס היוקרתי של האגודה הבינלאומית לאלקטרוכימיה

פרופ' דורון אורבך מהמחלקה לכימיה זכה בפרס היוקרתי של החברה לאלקטרוכימיה ( ECS) שמרכזה בארה"ב, על שם המדען היהודי הדגול (חתן פרס וולף) אלן בארד (אוניברסיטת אוסטין, טקסס, ארה"ב), הנחשב לגדול האלקטרוכימאים בזמנינו. הפרס מבטא הכרה עליונה בתרומה למדעי האלקטרוכימיה בתחומי המחקר הבסיסי, ולכן מדובר בהשג חשוב עבור מדען הידוע עד כה בעיקר במחקריו הישומיים.

תאריך: 29/05/2017

 >> לידיעה המלאה

 


 

שתי דוקטורנטיות מהמחלקה לכימיה בבר-אילן ישתתפו במפגש לינדאו היוקרתי עם זוכי פרס נובל

שתי דוקטורנטיות מהמחלקה לכימיה בבר-אילן נבחרו להשתתף במפגש לינדאו עם חתני וכלות פרס נובל בקיץ. שתי החוקרות, חנה נועה ברעד בהנחיה של פרופ' אריה צבן וצפרה רודניק גליק בהנחיה של פרופ' שלמה מרגל, נבחרו מבין מאות חוקרות וחוקרים להשתתף במפגש היוקרתי.

תאריך: 2017-05-07 

 >> לידיעה המלאה

 

 


 

אוניברסיטת בר-אילן מדורגת 51 בדירוג האוניברסיטאות המובילות באסיה

אוניברסיטת בר-אילן מדורגת 51 בדירוג האוניברסיטאות המובילות באסיה דירוג Times Higher Education Asia University Rankings פורסם השבוע. בדירוג בשנה שעברה הייתה בר-איל במקום ה-68, שיפור של ממש השנה בדירוג זה.

תאריך: 2018-02-11 

>> לידיעה המלאה

 


 

סכם על שיתוף פעולה אקדמי ראשון מסוגו נחתם בין אוניברסיטת בר-אילן לממשלת גיאורגיה

​משלחת מאוניברסיטת בר-אילן, בראשותו של פרופ' יובל גרעיני מהמכון לננו טכנולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, בשיתוף עם פרופ' יצחק מסתאי מהמחלקה לכימיה, פרופ' אורית שפי מהפקולטה להנדסה, ד"ר עמוס שרוני מהמחלקה לפיסיקה וד"ר פילחז נניקשוילי מהמחלקה לכימיה, נפגשה עם בכירים במערכת המדעית בגאורגיה כדי לגבש הסכם על  שיתופי פעולה מדעיים. החוקרים מישראל נפגשו  עם צמרת החוקרים המובילים של האוניברסיטאות בגיאורגיה בעיר הבירה טבילסי שבגיאורגיה.

 תאריך: 2018-01-25 

  >> לידיעה המלאה

 


 

פרופ' אריה צבן – מהמחלקה לכימיה- הנשיא של אוניברסיטת בר-אילן

חבר הנאמנים של אוניברסיטת בר-אילן אישר (ב'), פה אחד, את מינויו של פרופ' אריה צבן לנשיא הבא של האוניברסיטה. פרופ' צבן ייכנס לתפקידו כנשיא האוניברסיטה בחודש אוקטובר השנה ויחליף בתפקיד את הנשיא היוצא, פרופ' הרב דניאל הרשקוביץ, שהודיע על הסרת מועמדותו לתקופת כהונה נוספת. 

תאריך: 2017-05-16 

 >> לידיעה המלאה

 

 

תאריך עדכון אחרון : 17/11/2021