רקטור חדש לאוניברסיטת בר-אילן: פרופ' אמנון אלבק מהמחלקה לכימיה, המשמש כעת כסגן הרקטור

פרופ' אמנון אלבק, סגן הרקטור, אוניברסיטת בר-אילן

פרופ' אמנון אלבק, חוקר בעל הישגים מהמחלקה לכימיה וסגן הרקטור של אוניברסיטת בר-אילן, נבחר כרקטור של אוניברסיטת בר-אילן. פרופ' אלבק יחליף בתפקידו את פרופ' מרים פאוסט המסיימת כהונה בת 6 שנים.

פרופ' אריה צבן, נשיא אוניברסיטת בר-אילן: "אני מברך את פרופ' אלבק על בחירתו לתפקיד האסטרטגי והמשמעותי של רקטור האוניברסיטה. זהו מינוי חשוב שיוצא לפועל בתקופה מורכבת ורווית אתגרים. משבר הקורונה שינה את כל מונחי היסוד של עשייתנו. תוך זמן קצר נדרשנו להעביר את האוניברסיטה ללמידה מקוונת והודות לעשיה מאומצת של גורמים רבים זכינו להשלים את הסמסטר בהצלחה. לרקטור היוצאת פרופ' פאוסט ולמחליפה פרופ' אלבק הייתה תרומה ניכרת במאמץ המשותף הזה ועל כך הם ראויים לתודת כולנו. אני מבקש להודות באופן אישי לפרופ' פאוסט על עשייתה רבת השנים ולאחל הצלחה רבה לרקטור הנבחר. אין לי ספק שגם בתפקיד המאתגר שאליו הוא נכנס, יתרום פרופ' אלבק מניסיונו הרב ויוביל את בר אילן בהצלחה בין האתגרים הרבים שניצבים לפתחנו"

במסגרת תפקידו כסגן הרקטור עסק פרופ' אלבק בטיפוח תרבות של הוראה מצוינת, פיתח את היחידות להוראה/למידה מתקדמת, הקים כיתות ללמידה אינטראקטיבית, ויזם פיתוח קורסי MOOC דיגיטליים. בעבר כיהן פרופ' אלבק כראש המחלקה לכימיה, כאשר בזמן כהונתו התרחבה המחלקה עם המעבר של חוקרים למרכז הננו, נקלטו חברי סגל חדשים, נרכש מכשור מדעי במיליוני דולרים להעלאת היכולות המדעיות. פרופ׳ אלבק גם יזם במחלקה תהליכי הערכת איכות עצמית, שינויים בתכניות הלימודים ובניהול כח האדם המקצועי.

פרופ׳ אמנון אלבק למד לתואר ראשון בכימיה באוניברסיטת בר-אילן, ואת התואר השלישי עשה במסלול ישיר במחלקה לכימיה אורגנית במכון ויצמן למדע. פרופ׳ אלבק זכה במלגת ויצמן לפוסט דוקטורט, שאפשרה לו להשתלם במעבדתו של פרופ׳ רוברט אייבלס במחלקה לביוכימיה באוניברסיטת ברנדייס בארה״ב. כיום הוא פרופ׳ מן המנין במחלקה לכימיה, ראש המעבדה לכימיה ביואורגנית ע״ש יהודה ספוקויני, וחבר במרכז מרכוס לכימיה תרופתית.

פרופ' אלבק ייכנס לתפקיד הרקטור באוקטובר 2020.