פתיחת שנת הלימודים האקדמית: גידול של 12% במספר הסטודנטים לשנה א' באוניברסיטת בר-אילן

אוניברסיטת בר-אילן מדווחת על גידול של  12% במספר הסטודנטים שיחלו ללמוד בשנת הלימודים האקדמית תש"פ,

זה בהשוואה לשנת הלימודים הקודמת תשע"ט. מבין הסטודנטים החדשים  60% נשים והיתר גברים.

בין הפקולטות שזכו לביקוש והציגו עליה משמעותית במספר הסטודנטים שיחלו את לימודיהם ב-27 באוקטובר: מדעים מדוייקים עם עליה של 18% בסטודנטים, מדעי החיים עם 16% עליה, מדעי החברה עלו ב-15%, מדעי הרוח עם 20% עליה.

בשנה האחרונה אוניברסיטת בר-אילן נמצאת בתהליך של צמיחה וחיזוק של המותג בר-אילן והמחלקות האקדמיות השונות. התהליך כבר נושא פירות והביא לעליה משמעותית במספר הסטודנטים המעוניינים ללמוד באוניברסיטה.

תהליך הצמיחה  שעוברת האוניברסיטה כלל השקעה במחקר, בתשתיות הוראה ופתיחת 18 תכניות ומגמות לימוד

חדשות כמו: תואר שני בגרונטולוגיה (מדעי הזקנה) המשלב לראשונה את מדעי החיים ומדעי החברה, תואר ראשון המשלב כימיה עם רוקחות, תואר ראשון בפיזיקה בשילוב אוניברסיטת שיינדוג בסין, תואר שני בwellness  במסגרת בית הספר לחינוך, תואר שני בתאטרון, תואר שני בטיפול באמצעות אומנויות, תואר ראשון בניהול משאבי אנוש, תואר שני בכתיבה יוצרת ותואר רב-תחומי בדגש על נדל"ן.

פרופ' אריה צבן, נשיא אוניברסיטת בר-אילן: "הנתונים משקפים את התכנית האסטרטגית שהשקנו. אוניברסיטת בר-אילן הופכת להיות אטרקטיבית עבור מספר גדל והולך של סטודנטים צעירים, לרבות כמעט הכפלה של כמות המצטיינים בתוכנית "אילנות". לצד הסטודנטים יתחילו את שנת הלימודים הקרובה גם 13 מדענים חוזרים מאוניברסיטאות מחו"ל שבחרו להקים מעבדות מחקר באוניברסיטת בר-אילן. החוקרים ישתלבו בפקולטות: רפואה, הנדסה, מדעי החיים, מדעי החברה ומדעים מדוייקים". 

רו"ח שלמה זוהר, יו"ר מועצת הנאמנים הודה להנהלת האוניברסיטה על פעילותה והביע תקווה כי המשך יישום התוכנית האסטרטגית יבסס את מיצובה של האוניברסיטה כמוסד אקדמי מוביל.