השתלמות מורים קיץ תשע"ט

השתלמות מורים קיץ תשע"ט

הקסם שבכימיה - לימוד הכימיה באמצעות ניסויים והדגמות

האם קרה לכם פעם שרציתם להעביר את יחידת הלימוד בכימיה בעזרת ניסוי או הדגמה בכיתה, אך לא ידעתם או הכרתם ניסויים מתאימים לחומר הנלמד? או לחילופין, פשוט נמאס לכם מהניסויים "הקבועים" ואתם רוצים לגוון עם ניסויים חדשים מלהיבים ומדליקים!!!

בעקבות ההשתלמות שהתקיימה אשתקד ולבקשתם של המורים, המחלקה לכימיה פותחת שוב את שעריה ומזמינה את מורי הכימיה בחטיבה עליונה להשתלמות מורים בסגנון אחר, חווייתית ומעשירה שתשאיר לכם ולנו טעם של עוד....

מטרת ההשתלמות היא הרחבת הידע בתחום המעשי, המורים יתנסו בהדגמות וניסויים חדשים שיוכלו לשלב אותם במהלך לימוד הכימיה. כמו כן, במהלך ההשתלמות, מורים המעוניינים, יוכלו לרכוש ארגז ציוד הכולל חומרים וקיטים לביצוע הדגמות וניסויים בכיתת המגמה בעלות של 350 ₪ (ניתן לקבל קבלות על שם ביה"ס).

מבנה ההשתלמות:

נפתח את כל אחד ממפגשי ההשתלמות בהרצאה קצרה של מיטב החוקרים במחלקה לכימיה אשר יחשפו אותנו לנושאים מרתקים בחזית המדע הקשורים לחיי היום יום. המשך היום יוקדש לסדנאות של ניסויים והדגמות בנושאים שונים הקשורים לתוכנית הלימודים. בנוסף, באחד ממפגשי ההשתלמות נכיר ונלמד להשתמש בתוכנת מחשב חינמית שבאמצעותה ניתן לכתוב משוואות כימיות ולצייר מודלים של מולקולות.

תאריכי ההשתלמות:

ההשתלמות תתקיים בתאריכים 23-27/6/19  בשעות 9:00-14:30 במחלקה לכימיה, באוניברסיטת בר אילן. ההשתלמות כוללת 4 מפגשים בתאריכים 23.6, 24.6, 25.6, 26.6 + מפגש מתוקשב אסינכרוני בתאריך 27.6.19. במהלך ההשתלמות יוגש כיבוד וארוחת צהריים קלה. ההשתלמות מקנה 30 שעות גמול בעלות של 65 ₪. על מנת לקבל אישור השתתפות המוכר כגמול על המשתתפים להיות נוכחים בכל מפגשי ההשתלמות ובסיומה להגיש עבודה מתוקשבת

 

 

 

 

לצפייה בתוכנית ההשתלמות