מסלולי לימוד

המגמה לכימיה מורחבת

המגמה לכימיה תרופתית

המגמה לכימיה של חומרים

מגמה לכימיה כמקצוע ראשי

המגמה לביופיסיקה מורחב

 

המגמה לכימיה מורחבת

המגמה לכימיה מורחבת מקנה בשנתיים הראשונות רקע רחב בכל תחומי הכימיה וידע בסיסי וחיוני במתמטיקה פיסיקה ומחשבים. בשנה השלישית משתתפים הסטודנטים על פי בחירתם בקורסים בכימיה אורגנית, כימיה שימושית, כימיה פיסיקלית וכימיה תיאורטית. המסלול המורחב מכין את הסטודנטים לקראת לימודי תואר שני )עבודת מחקר בכימיה עיונית או ניסויית

 

המגמה לכימיה תרופתית

המגמה לכימיה תרופתית מקנה לסטודנטים ידע נרחב בכל תחומי הכימיה בתוספת הכשרה מיוחדת בתחום הכימיה הפרמצבטית. במסגרת מגמה זו לומדים הסטודנטים, בנוסף למיגוון הקורסים בכימיה פיסיקה ומתמטיקה, גם קורסים ספציפיים הקשורים בכימיה של תרופות. בדומה לבוגרי המגמה המורחבת יכולים גם בוגרי המסלול התרופתי להמשיך את לימודיהם לתארים גבוהים בכימיה, לעבוד במעבדות מחקר ופיתוח או להשתלב בתעשיית הפרמצבטיקה.

 

המגמה לכימיה של חומרים

המגמה לכימיה של חומרים הוא החדשני מבין המסלולים. במסלול זה, בנוסף ללימודי הכימיה וקורסי הבסיס, לומדים הסטודנטים קורסים בין תחומיים בכימיה, פיסיקה אלקטרוניקה ביולוגיה והנדסה, כגון: ביו- חומרים וביו-פולימרים, ננו-חומרים וננו-טכנולוגיה, כימיה של חומרים קרמיים, מתכות ציפויים ושכבות דקות, מצב מוצק ומעבדה מתקדמת לחומרים. בימים אלה הושלמה הקמתו של בנין ה"ננו" שיקלוט בעתיד הקרוב עשרות תלמידי מחקר חדשים מבין בוגרי המחלקה. תחומי הננוטכנולוגיה ומדע החומרים נמצאים כיום בחזית המדע העולמית וישתלם מאוד לעסוק בהם בעתיד.

 

מגמה לכימיה כמקצוע ראשי

תכנית זו כוללת את רוב הקוסים של מסלול כימיה מורחב, במקביל לקורסים במסגרת תכנית ממסלול משני במחלקה אחרת. מסלול זה מכשיר את הסטודנט למחקר בכימיה.

ניתן להמשיך מסלול זה לתואר שני.

 

המגמה לביופיסיקה מורחב

ביופיסיקה הנו מקצוע בין תחומי המשלב לימודי כימיה פיסיקה וביולוגיה. המסלול מכשיר את הסטודנט למחקר ולפיתוח של שיטות וגישות פיסיקליות והשלכותיהן במדעי החיים .מסלול הלימודים לתואר ראשון בביופיסיקה פותח בפני בוגריו את מגוון האפשרויות הרחב ביותר בבחירת תחומי ההתמחות המקצועית בהמשך הדרך. בוגרי המסלול מתקבלים להתמחות במרבית תחומי המדעים כולל: כל ענפי מדעי החיים, כימיה, פיסיקה, מדעי המח, מדעי הסביבה, ביוטכנולוגיה, הנדסה ביו-רפואית ועוד.